PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36526}

'Allo 'Allo!

7,6 82 160
ocen
7,6 10 1 82160
7,3 9
ocen krytyków
'Allo 'Allo
powrót do forum serialu 'Allo 'Allo!

Mnie osobiście spodobały się dwa teksty :
Rene jak mówił do swojej żony - "Ty głupia kobieto."
Pan Leclerc- To ja Leclerc :D
POEZJA :D

użytkownik usunięty
maciekzbodomu

- Heil Hitler!
- Heil Hitler!
- Heil Mussolini!
- Bo zaraz stracę cierpliwość.

ocenił(a) serial na 10
maciekzbodomu

Dobre jest, jak ktoś rozmawia w obecności Grubera o bracie bliźniaku Rene. Zawsze ktoś wtedy musi rzucić tekst: "ten którego pan rozstrzelał", na co biedny Gruber ze skruszoną miną: "Nie przypominaj mi."
Wszystkie rozmowy Rene - Gruber są świetne, czasami mi żal porucznika, bo jego uczucia są nieodwzajemnione. ^^ Ale jedna scena tych dwojga szczególnie mi się podobała. To było wtedy, jak Rene razem z Edith chcieli wysadzić sejf na posterunku, by dostać się do sztab złota generała. Wtedy wszedł Gruber z Bertorellim i jego ludźmi, by wynieść sejf i zawieść go małym czołgiem porucznika do siedziby generała. Widać wtedy, że Rene lubi Grubera(nie tak jak Gruber jego, ale zawsze coś), bo celowo zaprosił porucznika do kawiarni, by nie wyleciał w powietrze razem z czołgiem.
Scena niezbyt śmieszna, no ale ma swój urok. ^^
Żeby nie było offtopu, jedna śmieszna scena:
Żandarm przychodzi do kawiarni i mówi, że niedługo przyniosą tutaj byterię z czołgu pyrecznika Grabera(:D), by mogła zasilać radio. Gdy ma wychodzić, mówi, że czeka na niego robota, Rene pyta jaka, a Crabtree na to: Ktoś skradł byterię z czołgu pyrecznika Grabera.
I jak tu się nie śmiać? :D I bynajmniej nie chodzi mi tu o jego słownictwo. ^^

ocenił(a) serial na 8
deathmaster

- Mam trzy upadłe Madonny z sześcioma wielkimi cycami. Problem polega na tym, że tylko jeden jest prawdziwy?
- Jeden cyc?

- Pokażcie pieniądze!
- Pokażcie cyc!

I oczywiście wszystkie teksty powtarzające się niemal w każdym odcinku, które już tutaj wymienialiście.

I nie zapomnę ostatniego odcinka pierwszej serii - Taniec Hitler Jugend! :D

ocenił(a) serial na 8
Monaco_filmweb

Her Flik i Helga próbują rozgryźdź, który obraz Big Boobies (Madonna z wielkim cycem) jest oryginałem.

Helga: Najlepiej kiedy ściągniemy tu malarza, który robił kopię.
Her Flik: Obawiam się, ze to niemożliwe. Gdy go odwoziliśmy wypadł z samochody, spadł z mostu wprost na tory kolejowe i został rozjechany przez express berliński. To był oczywiście wypadek.

Helga stoi w kącie w kwaterze Flika....

Her Flik: 10 minut minęło, Helgo możesz już wyjść z kąta. Teraz masz nauczkę by nie przypalać mi tostów! Napij się herbaty. Połozyłem ci nakrycie aby twoje jajko nie wystygło.

Helga: Jaka twarda skorupka.

Flik: Stuknij mocniej łyżeczką.....wszystko da się zlamać. Zastanawiam się co dzisiaj z tobą zrobić. Mam gdzieś skochwane pudełko szpilek i kilka płyt z przemówieniami Hitlera, są bardzo zabawne.

Helga: Śmieje się pan z przemówień Hitlera!?

Flik: Puszczone na przyspieszonych obrotach, brzmią zupełnie jak Kaczor Donald.

A później scena w której słuchają i głos Hitlera brzmiący jak Alvin i wiewiórki.


Michelee: Słuchaj uważnie, bo nie bede powtażac.

Helga: Nie odwołuje się randki z gestapo!

ocenił(a) serial na 10
christinearron

Najlepsze są teksty Grubera i Herr Flicka :)

You may kiss me Helga :)

Dla mnie jakoś lepiej brzmią po angilesku

ocenił(a) serial na 9
plague

Mnie zawsze najbardziej podobały się tłumaczenia Rene, jak go żona z Yvette przyłapywała:)

ocenił(a) serial na 10
deathmaster

Rozmowa pułkownika, porucznika i Helgi, na temat wykorzystania kwatery tej ostatniej.
Gruber: Jeśli tego nie zrobisz powiemy, że pod nieobecność generała przeszło tamtędy[kwaterę Helgi] więcej żołnierzy niż przez bramę Brandenburską.
Helga: Nie zrobiłby pan tego!
Gruber: Zrobiłbym.
Pułkownik: Zrobiłby.

maciekzbodomu

Helga jak wrzeszczy na cały regulator:
"BRING THEM IN HERE!!" <3

maciekzbodomu

Rene do Grubera "Może pan wyjść z szafy, poruczniku!" Kiedy byłam dzieckiem, nie wiedziałam, czemu przy tej scenie rozlega się śmiech :-)

ocenił(a) serial na 9
maciekzbodomu

Świetne są prawie wszystkie teksty żandarma Crabtree, jednak polskie tłumaczenie niestety zabija często ich genialność. Według tłumaczenia on po prostu tak buracko gada, modyfikuje głoski i powstaje taki bełkot jak "dzińdybry". A w orginale myli słowa tak, że powstają inne znaczenia i to jest nie do odtworzenia prez lektora! Np. "Half pissed sox" (zamiast "Half past six") albo "It is a dick night" ("It is a dark night"), haha

ocenił(a) serial na 9
Fiorentinka

albo jak chciał powiedzieć: "Mam dobre wieści", ale wyszło mu: "I have good nose". Na co Rene mu odpowiedział: "Yes. You are very handsome".

ocenił(a) serial na 10
Wiencor

A wszystko niszczy Longdistance Dick (zamiast Duck)

ocenił(a) serial na 10
Coyotman

I jeszcze "Good moaning! I was just pissing by..."

ocenił(a) serial na 10
maciekzbodomu

Tekst z wczorajszego odcinka Allo Allo na Comedy Central mnie rozłożył na łopatki.
Generał pyta Grubera, czy zamawiał do siebie dziewczynę, Marię konkretnie. Gdy Gruber zaprzecza, Maria w swój typowy sposób(tj. plując na wszystkie strony ;P), rozpina żakiet i krzyczy:
-On zamówił to! - i pokazuje ukrytą na biuście kiełbasę.
Generał patrzy nieco zdziwiony.
-No tak, niczego nie robicie normalnie, Gruber.

So true!

ocenił(a) serial na 9
maciekzbodomu

UKRADLI MI RYRWYR
Oczywiście policjant, ale nie pamiętam z jakiego odcinka.

maciekzbodomu

"Good moaning" (dosł. dobre jęczenie), w polsce znane jako Dzińdybry :)

ivaxxavi

Tak sobie myślę, że podobny chwyt wykorzystany w "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" gdy wszyscy (A., O. Sir Mentafix i ten z Lutecji, nie pamiętam jego imienia) ukryli się przed rzymianami w jakiejś kantynie. I jak mówią "Dobła wieeeczooor".

maciekzbodomu

Mnie rozwalił ta scena, gdy generał von Klinkerhofen rozmawiał z oficerem Crabtree:

Generał: gdzie jest klucz (od sejfu na posterunku policji) ?
Crabtree: Wisi na gwiździu na ścinie XD

maciekzbodomu

to ja dodam swoje ulubione :D

Helga wchodzi do kawiarni ubrana w hełm i płaszcz jakiegoś szeregowca
Rene: Ładny hełm Helgo
Helga: Ktoś ukradł mój mundur (odkrywa płaszcz, pod którym ma sam gorset) jestem pewna, że to Gruber, przebrał się w niego, aby móc cię ostrzec
Rene: Jestem pewien, że to nie Gruber, on wziąłby bieliznę

Madame Fanny i Leclerc mają się pobrać, Rene i Edith do połączenia z Londynem wykorzystują długą antenę, po jej zwinięciu okazuje się, że siedzi na niej sęp
Madame Fanny: To sęp! One żywią się zwłokami!
Rene (do sępa): Idź stąd! Wróć po nocy poślubnej!

i oczywiście klasyki:
- It is I, Leclerc
- you may kiss me, Helga
- shut up you old bat!
- BRING THE PRISONER IN HERE!!!!!!!!
- listen very carefully, cause i shall say this only once
- you stupid woman!
- good moaning, ewentualnie good dooy :D

ocenił(a) serial na 10
maciekzbodomu

Ślub do którego został zmuszony Rene, żandarm Crabtree przebrany za księdza i mówi po swojemu "Drydzy wirni" itd.
Pułkownik: Nie rozumiem ani słowa
Porucznik: To dlatego, że katolickie uroczystości odbywają się po łacinie.

Crabtree informuje lotników, że Londyn nie jest zadowolony z działań De Gaulle'a i wolałby innego współpracownika, ale poza nim jest tylko komunistyczny ruch oporu.
Lotnik: Tylko nie komuniści! Nie ma tu liberalnego ruchu oporu?
Crabtree: Jest, ale właśnie zachorował na grypę.

ocenił(a) serial na 10
michal_61

Rene wchodzi na zaplecze przez okno w damskiej bieliźnie a mr Alfons na to - Rene Artła najdzielniejszy transwestyta we Francji.

Marcin5800

Jest dużo dobrych tekstów. Wymienię tylko kilka, które przychodzą mi na myśl.

Angielscy lotnicy jadą na rowerach przebrani za sprzedawców cebuli.
- mam dziwne wrażenie, że wieśniacy się na nas gapią.
- ciekawe dlaczego?
(o mały włos nie potrąca ich samochód)
- wiem, wydaje mi się, że jedziemy lewą stroną drogi!

Rene i Maria.
- Maria na zaplecze.
- tak przy twojej żonie?!
- to pilne.
- dla ciebie zawsze jest pilne
- robimy to dla Francji.
- nie to pan robi to dla Francji, ja jestem tylko kelnerką. ;)

- to są angielscy lotnicy, zaopiekuj się nimi.
- oboma?
- oczywiście, że obydwoma.
- obydwoma na raz? Mam za mały pokój.

Wszystkie teksty Craptriego, "powitalne" Helgi (GENERAŁ VON KLINkERHOFfEN) oraz Grubera o swoim malutkim czołgu.

- to ja LeClerc. (i to jego perskie oczko)

- allo, allo tu żona Nocnego Jastrzębia

Michelle Dubois:
- słuchajcie bo nie będę powtarzać.
- zbierzcie się bliżej.

ocenił(a) serial na 8
Aero

Fanny i Edith rozmawiają w pokoju na poddaszu, wchodzi Crabtriee

Fanny: Kto to jest?

Edith: To specjalista, od ucieczek z Londynu.

Fanny: To w Londynie jest aż tak źle?

maciekzbodomu

Tekst z ostatniego odcinka.
Rene i Yvette wsiadają do samochodu Grubera, by wreszcie uciec do Hiszpanii. Edith pyta się męża: Co ty wyprawiasz z tą kelnerką?!
Rene: Ty głupia kobieto! Nie widzisz? Uciekamy.

Dla mnie to jest najlepszy tekst Rene, bo podsumowuje on wszystkie inne z serii "Ty głupia kobieto!" :)

ocenił(a) serial na 9
maciekzbodomu

Za "Ty głupia kobieto" to myślę, że serialowi jest wdzięczne całe pokolenie polskich kobiet - bo to się trochę przyjęło, niezależnie czy grunt podatny.

ocenił(a) serial na 9
maciekzbodomu

Mnie zawsze najbardziej podobały się tłumaczenia Rene, jak go żona z Yvette przyłapywała:)

ocenił(a) serial na 10
maciekzbodomu

obraz maddony z wielkim cycem

ocenił(a) serial na 8
deconstramus

Rene wraca z miejskiego szpitala w którym razem z ekipą ratował pana Alfonsa, ubrany jedynie w piżamę z rozcięciem na plecach. Do kawiarni wchodzi Gruber, który widzi, pochylającego się Rene i pyta:

Gruber: Rene....Are you open?

Rene i Michel idą na strych do madam Fanny, by sprawdzić ukrytą tam radiostację.

Michell: Stój! Czy twoja teściowa jest gotowa oddać życie za Francję?

Rene: Jest gotowa, oddać je od 30 lat, ale jakoś jej nie wychodzi. Chyba Bóg nie chce sobie robić kłopotu w niebie.

Edith i Fanny odwiedzają Renen w areszcie, tuż przed jego egzekucją. Ale Fanny chce już iść.

Edith: Mamo musimy pożegnać się z Rene.

Fanny : Good bye! And let's get out!

Pułkownik i porucznik Goering idą do lasu przebrani za drzewa. Goering ma na gałęzi sztuczną sowę w aparatem w pewnym miejscu. Hans wciska guzik i robi zdjęcie. W tym czasie, przez lornetki obserwują ich Flick i von Smallhausen.

Flick: I co tam widzicie, von Smallhausen?

von Smallhausen: Sowa rozłożyła skrzydła.....i pokazała 24 milimetrowe wyposażenie, między nogami.

Flick: Hmmm....to pewnie okres godowy.

Rene ukrywa Grubera i pułkownika przebranych za sobowtórów Hitlera i Goeringa. Edith chowa się z Gruberem w stroju fuehrera pod kołdrą kiedy wchodza Fanny z Leclerkiem. Edith maca kołdrę.

Fanny: Co tam masz?....Ohhh to mężczyzna, wybaczam ci.

Zdejmuje kołdrę i widzi Grubera, opada na Leclerka....

Fanny: Moja córka....w łóżku z Hitlerem!

Leclerk: A Goering przygląda się z szafy!

ocenił(a) serial na 9
maciekzbodomu

Może nie teksty, ale jak pułkownik i porucznik zamawiają te kelnerki, chodzi o dodatkowe przedmioty.

ocenił(a) serial na 10
maciekzbodomu

Te które widziałam ostatnio:

Rene pokazuje Leclercowi obraz, który ma sfałszować
Leclerc z zachwytem: Ależ to Madonna z Wielkim cycem.
Rene: Mogłby pan zrobić jeszcze jeden?
Leclerk, zdziwiony: Trzeci cyc?

Michelle, wysyłająca Marię po gołębie pocztowe, którymi ma być dostarczona wiadomość do Londynu: Dla niepoznaki będziesz przebrana za małego chłopca.
Maria: Dlaczego nie za małą dziewczynkę?
Michelle: Bo jesteś małą dziewczynką.

Michelle wpraowuje do kawiarni przez tylne okno, przebrana za naprawiacza okien: Jakby co, jestem tu by wymienić wasze zbite okno.
Rene: Ale nie mamy zbitego okna.
Michelle, odwraca się i rozbija okno.

I oczywiście każda scena, gdy ktoś narzeka na gazy starej Fanny po zupie cebulowej!

ocenił(a) serial na 10
the_cranberries

Michelle: Angielscy lotnicy będą przebrani za sprzewców cebuli.
Rene: Ale to nie sezon na cebulę!

Michelle, gdy Rene ma pokazać jej radiostację w pokoju starej Fanny: Czy pańska tesciowa jest oddać życię za Francję?
Rene: Jest gotowa oddać życie już od 30 lat, ale jej to jakoś nie wychodzi.

Rene ma być przesłuchiwany, Michelle daje mu pierścionej z (chyba) cyjankiem: Gdy nie będziesz mógł znieść bólu, przegryź ją zębami.
Rene: O, to tabletka przeciwbólowa.
Michelle: Niczego nie będziesz czuł.
Rene: Na jak długo?
Michelle: Na zawsze.
Rene: Mój boże, chcę tylko świętego spokoju!
Edith: Zażyj to i będziesz go miał.

ocenił(a) serial na 10
the_cranberries

Michelle do Mimi: będziesz przebrana za małą zakonnicę
Yvette: trudno by ją było przebrać za dużą

ocenił(a) serial na 10
the_cranberries

Jeszcze śmieszniej jest chwilę potem, gdy drugi taki pierścień dostaje od pułkownika xD

the_cranberries

Edith: - Będę u twego boku gdy wymierzą w nas lufy. Zaśpiewam ci "Marsyliankę".

René: - Oby strzelali szybko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones